Освітній проект «Школа малого та середнього підприємництва»

 

Основна інформація

 

Статус: Завершено

 

Цільовий регіон: м. Біла Церква

 

Період реалізації:

квітень 2016 – червень 2016

 

Партнери

 

1.КП «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви»

2.Білоцерківська міська рада

3.Білоцерківський інститут економіки та управління «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»

 

Контакти

 

Iгор Комендо

 

Менеджер проекту, співзасновник

e-mail: i.komendo@golocal-ukraine.com

ОПИС

 

Проблематика:

 

Проект «Школа малого та середнього підприємництва» (далі – Школа МСП) було реалізовано в рамках виконання пріоритетів Стратегії розвитку Білої Церкви до 2025 року, що визначила пріоритетні напрямки розвитку міста, серед яких ключовими є розвиток підприємництва, підвищення конкурентоспроможності бізнес-спільноти міста та інвестиційної привабливості міста.

 

Організатори школи прагнули надати сучасні, якісні знання та ефективні, практичні навички ведення бізнесу активним мешканцям міста для започаткування та розвитку власної справи та підприємцям для подальшого розвитку, враховуючи різний рівень досвіду учасників.

 

Було вирішено застосувати нову методику залучення мешканців до процесів розвитку міста, дає можливість створити нові формати співпраці між міською владою, громадою міста, представниками бізнесу та громадянського суспільства. При такій моделі співпраці малий та середній бізнес може стати рушієм економічного розвитку Білої Церкви і перетворення її на інноваційне та сучасне місто, так як малі та середні підприємства потенційно більш інноваційні, гнучкіші й приносять кращий економічний ефект при менших затратах ресурсів. У невеликих трудових колективах, пов’язаних єдиним прагненням до самостійності та виживання, відроджується почуття господаря, скорочуються до мінімуму елементи бюрократизму, відслідковується постійне збільшення прибутку.

 

Керуючись приведеними вище мотивами громадська організація «GoLOCAL» об’єднала зусилля успішних підприємці міста та створила Школу МСП у Білій Церкві. Організаційну підтримку проекту надали Управління економіки Білоцерківської міської ради та комунальне підприємство «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви».

 

Мета:

 

Сприяти розвитку малого та середнього підприємництва у місті Біла Церква, шляхом надання сучасних, якісних знань та ефективних, практичних навичок ведення бізнесу активним мешканцям міста для започаткування та розвитку власної справи та підприємцям для подальшого розвитку, враховуючи різний рівень досвіду учасників. Завдяки правильно організованому навчальному процесу, випускники школи усвідомлюють свою соціальну відповідальність перед містом і значною мірою роблять свій внесок у покращення його інфраструктури та розвитку в цілому.

 

Реалізація:

 

Відбір слухачів до Школи було розпочато в квітні 2016 року, на основі аналізу аплікаційних форм, які заповнили бажаючі прийняти участь у навчальному курсі, та результатів співбесіди. Такий підхід дав змогу відібрати мотивованих підприємців, для яких навчання стане прикладним механізмом вирішення нагальних питань та дасть змогу виявити шляхи подальшого розвитку бізнесу.

 

Слухачами Школи МСП могли стати:

 

 1. Підприємці, власники та/або керівники підприємств малого та середнього бізнесу Білої Церкви і Білоцерківського району;
 2. Особи, що не ведуть підприємницьку діяльність, проте мають бізнес-ідею та мотивацію для початку власної справи.

 

До програми навчання було залучено викладачів провідних бізнес-шкіл, які наповнили курс кращими світовими практиками організації та ведення малого і середнього бізнесу. Методологія викладання матеріалу була побудована на сучасних методиках навчання (метод кейсів, ділові ігри, пошукові завдання творчого характеру), що націлені саме на розвиток бізнесу слухачів. Методичні матеріали зібрані у навчальний посібник, який отримали усі студенти.

 

Теми навчальної програми:

 

 • Лідерство та мотивація для здійснення підприємницької діяльності;
 • Основи підприємництва;
 • Маркетинговий супровід діяльності підприємства;
 • Фінансовий менеджмент малого і середнього бізнесу;
 • Операційний менеджмент – організація виробництва та управління процесами у виробничій і сервісній сферах;
 • Управління проектами, шляхи залучення інвесторів, формування бізнес-планів діяльності підприємства.

 

Курс навчання тривав 6 днів з 10:00 до 17:15 (16-21 травня 2016 року). 28 осіб, які мають працюючий малий бізнес або планують його розпочати, успішно пройшли навчання у «Школі малого і середнього підприємництва Білої Церкви», що дозволило їм отримати прикладні знання та практичний досвід.

 

Навчання проходило у приміщенні Білоцерківського інституту економіки та управління «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», який у якості партнера проекту надає приміщення на безоплатній основі.

 

Після інтенсивного курсу слухачам було надано 2 тижні на розробку бізнес-планів користуючись отриманими знаннями, методичними матеріалами та за підтримки викладачів Школи (через онлайн спілкування та 3 зустрічі з викладачами за різними напрямками).

 

Протягом 2 днів відбувся захист бізнес-планів, на якому були присутні представники бізнесу, неурядових організацій, Агенції стратегічного розвитку міста, мерії та викладачі. Захист мав відкритий формат та передбачав залучення до обговорення усіх учасників. За результатами захисту було визначено 5 найкращих проектів (шляхом відкритого голосування). 5-ти найкращим випускникам першої Школи ГО «GoLOCAL» надав гранти на розвиток підприємницької діяльності (від 5 до 40 тис. гривень; безповоротна допомога).

 

З метою об’єднання представників у кластер (для захисту власних інтересів та надання взаємодопомоги у розвитку власної справи) випускники Школи створили Асоціацію випускників. ГО «GoLOCAL» допомагає Асоціації випускників у залученні спікерів, організації майстер-класів та тематичних зустрічей.

 

Результати

 

 • Було проведено співбесіди із 75 кандидатами;
 • Відібрано 28 учасників для яких проведено навчальний курс;
 • 9 учасників створили свої підприємства базуючись на розроблених бізнес планах*;
 • Дохід підприємств учасників школи в середньому зріс на 6%*;
 • Кількість співробітників підприємств випускників збільшилась в середньому на 12 чоловік*;
 • Школа продовжила своє існування. «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви» продовжила проводити навчання у Школі за фінансової підтримки благодійного фонду «K.Fund» та Українського союзу промисловців і підприємців. Станом на 1 лютого 2017 року було проведено ще 2 випуски Школи малого та середнього бізнесу.

 

* Результати опитування, проведеного серед випускників першої школи, в грудні 2016 – січні 2017 року.

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin

Партнери