Біла Церква Стратегія розвитку до 2025 року

 

Основна інформація

 

Статус: Завершено

 

Цільовий регіон: м. Біла Церква

 

Період реалізації:

жовтень 2015 – березень 2016

 

Партнери

 

1. Білоцерківська міська рада

2.БФ «Рух молоді»

3.БФ «K.Fund»

4.ГО «Біла Церква. Завтра»

5.ГО «Центр громадського розвитку»

6.ГО «Громадська рада Смарт-Сіті»

7.Консалтингова компанія «Європейський Інноваційний Центр»

8.Український союз промисловців та підприємців

 

Контакти

 

Володимир Глухов

 

Директор

e-mail: v.glukhov@golocal-ukraine.com

Опис

 

Проблематика:

 

У 2014 році Український уряд взяв напрямок на децентралізацію країни базуючись на позитивному та ефективному досвіді світової громадськості. Децентралізація – передбачає передачу повноважень та бюджетних надходжень від державних органів до органів місцевого самоврядування.

 

Усвідомлюючи, що існує необхідність розроблення детального плану розвитку міста та використання набутих ресурсів та повноважень, у жовтні 2015 року почалось формування групи однодумців, проведення аналізу сильних і слабких сторін міста на основі аналізу поточного стану та гуртування різних представників громадськості та влади навколо процесу розробки Стратегії розвитку міста.

 

Мета:

 

Розробити методику сталого розвитку міста та об’єднати державні та муніципальні органи влади, прогресивне громадянське суспільство, відповідальних представників бізнесу та інтелектуальну еліту задля побудови системи сучасного управління, відродження підприємницької активності, створення комфортного та якісного міського середовища.

 

Реалізація:

 

20 січня 2016 року, Білоцерківська міська рада та представники Українського союзу промисловців та підприємців, Громадської організації «GoLOCAL», Громадської організації «Біла Церква. Завтра», Громадської організації «Центр громадського розвитку», Громадської організації «Громадська рада Смарт-Сіті», Благодійного фонду «Рух молоді», Благодійного фонду «K.Fund», консалтингова компанія «Європейський Інноваційний Центр» підписали відкритий Меморандум про розробку та впровадження соціально-економічного проекту спільної дії «Стратегія розвитку Білої Церкви» з метою об’єднання зусиль міської влади, організацій громадянського суспільства, громадських активістів, представників бізнесу, освітян та науково-експертного середовища для інтенсифікації інтегрованого урбаністичного розвитку Білої Церкви.

 

Стратегія об’єднує в собі різні рівні програмних документів (Стратегію сталого розвитку “Україна – 2020”, Стратегією розвитку Київської області на період до 2020 року, плани та програми місцевого рівня), які були проаналізовані при підготовці Стратегії. Таким чином, Стратегія Білої Церкви створює умови для інтегрованого розвитку міста як єдиного цілого з областю та країною. Плани та програми місцевого рівня приводяться у відповідність до Стратегії після її схвалення.

 

Стратегія стала широким договором між громадянами, бізнесом і владою міста щодо спільної роботи заради перетворення міста на місто майбутнього. На місто, яке зможе розкрити свій потенціал і стати бізнес-лідером регіону, лідером у самоврядуванні та містом із високою якістю життя.

 

Стратегія розвитку Білої Церкви до 2025 р. має наступну структуру:

 

  1. Розвиток і зміцнення громадянського суспільства
  2. Сприяння підприємницькій активності
  3. Побудова системи сучасного ефективного управління
  4. Підвищення якості життя

 

Результати

 

  • Розроблено Стратегію розвитку Білої Церкви до 2025 з урахуванням потреб громадськості та бізнесу;
  • До процесу було залучено понад 4 тисячі жителів міста шляхом проведення низки опитувань, двох стратегічних сесій, восьми тематичних інтерв’ю у фокус-групах та чотирьох конференцій;
  • Стратегію розвитку Білої Церкви затверджено Міською Радою – 24.03.2016;
  • Втілення Стратегії розпочалось – 23.06.2016.

 

Інформаційні матеріали

 

Біла Церква Стратегія розвитку до 2025 року (Затверджено Рішенням Білоцерківської міської ради від 24 березня 2016 року № 123-08-VII)

Партнери