СТВОРЕННЯ ТУРИСТИЧНОГО КЛАСТЕРА БІЛОЇ ЦЕРКВИ ФОРМАЛІЗОВАНО!

09 березня 2017 року 33 представники від бізнесу, громадськості та влади підписали відкритий Меморандум про створення Туристичного кластера Білої Церкви.

24 січня 2017 року, під час робочої зустрічі з розвитку туризму в Білій Церкві, яку організувала  ГО «GoLOCAL» за підтримки Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви, було узгоджено 3 наступні кроки:

 1. Об’єднання зусиль усіх зацікавлених учасників;
 2. Створення туристичного кластера;
 3. Створення умов для публічно-приватного партнерства, яке сприятиме більш швидким позитивним змінам у різних галузях.

 

Створення кластера дозволяє структурувати роботу над розвитком галузі та залучає до  процесу всіх стейкхолдерів.

Наступні кроки у рамках кластера:

 1. формалізувати діяльність та обрати Раду кластера;
 2. визначити основні перепони на шляху розвитку сектору;
 3. визначити привабливі для туристів об’єкти;
 4. сформувати єдину базу інвестиційних пропозицій та проектів розвитку регіону;
 5. створити план «брендінгу» регіону;
 6. розробити комунікаційну стратегію;
 7. провести інформаційну кампанію з просування регіону та об’єктів, що вже готові приймати туристів;
 8. пошук додаткових ресурсів для розвитку галузі.

Під час підписання Меморандуму усіма учасниками Тетяна Тимошенко, Голова Всеукраїнської федерації роботодавців у сфери туризму,  підсумовуючи проведену до підписання роботу наголосила: «Створення кластера стане рушійною силою розробки дієвого туристичного продукту, налагодження плідного діалогу між усіма гравцями, оскільки туризм – це, в першу чергу, комплексна галузь економіки, яка сприяє розвитку більш як 50 суміжних галузей економіки. Окупність інвестицій, вкладених в дану сферу, становить лише 5-7 років, а одне робоче місце у туристичній сфері є передумовою створення чотирьох – у суміжних галузях. Тому його розвиток має бути цікавим представникам різних бізнес структур, а особливо малому та середньому бізнесу.»

Володимир Глухов, співзасновник та проектний менеджер ГО «GoLOCAL», зазначив, що у діяльності кластера ключову роль відіграє саме бізнес, а не влада чи громадські організації. Влада сприятиме діяльності кластера та прислухатись до його рекомендацій, а громадські організації допомагатимуть експертизою. Але кластер – це перш за все об’єднання підприємців, які тісно співпрацюють  один з одним задля підвищення конкурентоздатності та економічного зростання підприємств регіону.

Владу міста на зустрічі представляли заступники мера Володимир Хмурич та Ольга Настіна, які також приєднались до процесу підписання та висловили сподівання, що туристичний кластер Білої Церкви створить дієвий механізм розвитку  туристичної сфери, яка, у свою чергу, сприятиме економічному та соціальному розвитку міста.

Важливим є той факт, що Меморандум залишається відкритим і всі охочі можуть доєднатися до нього. Попереду ще багато роботи, і чим більше представників готельно-ресторанного, туристичного, рекламного та ІТ бізнесу, перевізників, а також науковців приєднаються до кластера, тим швидше він стане ефективним.