Школа малого та середнього підприємництва для жінок

 

ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ

Статус: Завершено

Цільовий регіон: Біла Церква

Період реалізації:
червень – жовтень 2017

ПАРТНЕРИ

1. USAID ЛЕВ Програма «Лідерство в економічному врядуванні»
2. Фонд Східна Європа

Контакти

Iгор Комендо

Менеджер проекту, співзасновник
e-mail: i.komendo@golocal-ukraine.com

ОПИС

 

Проблематика:

 

Малий та середній бізнес мають велике значення для розвитку та економічного зростання регіонів України. Дані підприємства створюють можливості працевлаштування для багатьох верств населення та сприяють економічній диверсифікації.

 

Низький рівень сучасної бізнес освіти та відсутність достатньої мотивації відкривати власний бізнес для громадян України створюють перешкоди для розвитку. Ще однією перешкодою, можна вважати наявність гендерних стереотипів у суспільстві.

 

За даними Держстату України, в середньому різниця між заробітними платами між чоловіками та жінками 28% на користь чоловіків.1 Багато жінок є матерями, які доволі часто вимушені самостійно ростити та виховувати дітей. Також жінки визнані більшістю міжнародних організацій однією з найуразливіших груп населення, які стали жертвами АТО на сході України. Змушені покинути свої домівки та роботу вони не завжди можуть працевлаштуватись та забезпечити себе найнеобхіднішим.

Мета:

Проект має на меті стимулювання специфічних груп започатковувати нові підприємства та розвивати вже існуючі; надавати якісні знання та ефективні, практичні навички ведення бізнесу, враховуючи різний рівень досвіду учасників, які можуть одразу бути використані учасниками при написанні бізнес планів; консультування з фахівцями галузі; створення комунікаційної платформи у формі віртуального Жіночого бізнес-клубу.

Реалізація:

Проект реалізовується ГО GoLOCAL учасником партнерської мережі Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні», яку виконує Фонд Східна Європа та партнери. В рамках проекту, планується провести навчання для 30 учасниць, у ході якого вони здобудуть знання та навички з започаткування та розвитку власного бізнесу.

 

Відбір учасниць пройде у два етапи:

 

 1. Збір заповнених аплікаційних форм;
 2. Проведення інтерв’ю для визначення потенційних учасниць.

 

Попередня програма навчання в Школі МСП передбачає 6-ти денний курс по 6 годин у день з основних напрямів організації бізнесу та підприємницької діяльності.

 

Зокрема:

 

 • Основи підприємництва;
 • Лідерство та мотивація для здійснення підприємницької діяльності;
 • Маркетинговий супровід діяльності підприємства;
 • Фінансовий менеджмент малого і середнього бізнесу;
 • Операційний менеджмент – організація виробництва та управління процесами у виробничій і сервісній сферах;
 • Соціальне підприємництво в малому та середньому бізнесі;
 • Управління проектами, шляхи залучення інвесторів, формування бізнес-планів;
 • Державні та донорські програми підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
 • Правові аспекти гендерної рівності.

 

Після навчання, учасниці протягом 2-х тижнів розроблятимуть бізнес-плани користуючись отриманими знаннями, методичними матеріалами за підтримки викладачів Школи. Після чого захищатимуть свої плани перед спеціальною комісією.

 

Для обміну цікавою бізнес інформацією та ідеями у рамках проекту буде створено Жіночий віртуальний бізнес-клуб, на основі соціальної мережі Facebook, куди учасниці зможуть запрошувати свої знайомих та подруг задля подальшого поширення інформації та збільшення кількості потенційних підприємниць.

 

Очікувані результати

 

Короткострокові:

 

 1. 30 осіб, які пройшли навчання у Школі МСП;
 2. 30 підготовлених бізнес планів готових до реалізації;

 

Довгострокові:

 

 1. підвищення рівня ділової активності визначених груп населення;
 2. створення нових підприємств;
 3. створення робочих місць;
 4. залучення капіталу.

 


1 Дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.

 

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin

Партнери