Студентська науково-практична конференція «Сучасна медицина – крок у майбутнє» відбулася у Луганському державному медичному університеті

Студентська науково-практична конференція “Сучасна медицина – крок у майбутнє” відбулася у Луганському державному медичному університеті

25 травня відбулася студентська науково-практична конференція “Сучасна медицина – крок у майбутнє” у Луганському державному медичному університеті.*

Захід організований громадською організацією GoLOCAL та Луганським медичним університетом у рамках проєкту «Надання підтримки українським переміщеним університетам внаслідок конфлікту на Сході України і в Криму».**

Олександр Гудзенко, в.o. ректора Луганського державного медичного університету, у вступному слові  конференції зазначив:З допомогою наших партнерів та фінансовою підтримкою Уряду США ми налагодили телемедичні консультації зі закладами охорони здоров’я Луганської області, закупили обладнання та поповнили бібліотечний фонд сучасними академічними виданнями, а також, встановили сучасне програмне забезпечення.”

Партнери проєкту підсумували результати спільної діяльності щодо нарощення та зміцнення наукового, технологічного та інноваційного потенціалу медичного університету.

Юрій Інкелевич, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Луганської ОДА, розповів, що наразі дефіцит кадрів на первинній ланці у Луганській області складає 55 медиків, на рівні міських та районних лікарень – 200 спеціалістів. Тому, студенти університету отримали запрошення на роботу у медичних закладах Луганської області. 

Ми зацікавлені в тому, щоб студенти отримали якісну та інноваційну освіту, рухали вперед медичну сферу Луганської області. Наша організація пишається тим, що вдалося запустити пілот програми Центру телемедицини, а Луганський медичний університет став ядром, до якого підключені 12 лікарень. Ми сподіваємося, розвиток телемедицини продовжиться в регіоні і надалі.” – поділився Ігор Комендо, директор громадської організації GoLOCAL.

Студентська конференція є фінальним етапом дворічного проєкту, за час реалізації якого вже вдалося: 

►запустити пілот Центру телемедицини ЛДМУ з 12 лікарнями Луганської області;

►закупити програмно-апаратний комплекс IDIS2GO для кафедри сімейної медицини;

►створити регіональний Technology and innovation support center (TISC);

►запустити роботу видавничого центру ЛДМУ;

►поповнити бібліотеку Луганського державного медичного університету на понад 1500 підручників та книжок;

►провести 15 онлайн лекцій для медиків та студентів.

В онлайн форматі до заходу доєднався помічник аташе з питань культури, Посольство США, Скотт Вітмор: “Проєкт «Надання підтримки українським переміщеним університетам внаслідок конфлікту на Сході України і в Криму» є практичним. Я дуже радий, що студенти університету  є частиною цієї важливої програми.”

Студенти Луганського університету у форматі доповідей представили власні дослідження в чотирьох секціях: клінічна медицина, експериментальна медицина, теоретична медицина, військова медицина. Медики поділилися проведеними дослідженнями з фармакології, хірургії, біомеханіки, неврології та психіатрії, промислової фармації та інфектології, які були проведені за наукового керівництва викладачів різних кафедр Університету. 

Також, до конференції долучилися: доцент кафедри технічних наук та інженерії Східноукраїнського національного університету ім.Володимира Даля Тетяна Білобородова, доктор технічних наук, професорка, науковий співробітник університету Oxford Brookes University Інна Скарга-Бандурова та Тетяна Юдицька, голова студентського наукового товариства.

Проєкт “Надання підтримки українським переміщеним університетам внаслідок конфлікту на Сході України і в Криму” є прикладом спільної роботи громадського сектору, донорів, державних установ та медичного навчального закладу. В результаті такої синергії медицина у Луганській області розвивається, молоді спеціалісти мають доступ до новітніх технологій та кращої освіти. 

Відео конференції за посиланням:  https://youtu.be/C4YaQuOsENQ

*Місце зустрічі — Луганський державний медичний університет в Рубіжному (Луганська область) 

**Проєкт “Надання підтримки українським переміщеним університетам унаслідок конфлікту на Сході України і в Криму” реалізовується грантовою програмою громадської дипломатії Уряду США.