Побачення “по-освітянськи”

11 червня у гостинному приміщенні ОсвіторіяХаб відбулась зустріч основних стейкхолдерів у сфері освіти: представники органів державної влади, донорів та громадського сектору зібрались разом, щоб підбити підсумки продуктивної співпраці на ниві просвітництва, налагодити нові партнерства та визначити пріоритети для подальшого розвитку та реформування освітньої галузі.

Івент, спільно організований Гоулокал та ГС “Освіторія” пройшов у новому форматі – “побачення”. Для когось воно було першим, хтось зустрічав давно знайомі обличчя і радо ділився новинами та планами на майбутнє. Але в будь-якому випадку даний формат себе виправдав – спілкування пройшло у невимушеній атмосфері, але було напрочуд продуктивним.

Так, під час панельної дискусії, учасники поділились враженнями від процесу реформування української освіти, який набирає обертів:

Лілія Гриневич – міністр освіти і науки України: “Реформа освіти – наше спільне досягнення. Велике дякую громадським організаціям за те, що вони змогли допомогти там, де державний сектор не встигав оперативно реагувати на існуючі виклики”.

Зоя Литвин – голова ГС “Освіторія”: “Реформування освіти має, передусім, починатись з нового мислення. Тут не має місця для конкуренції між стейкхолдерами. Наша головна сила – в синергії зусиль”.

Коломб де Мерсей – програмний менеджер напрямку “Освіта” Представництва ЄС в Україні: “Представництво ЄС вітає усі досягнення, яких вдалось досягнути в сфері реформування освіти за останні 2-3 роки. Європейські донорські організації готові надавати широку підтримку освітнім ініціативам, передусім, в тих сферах, де ця підтримка найнеобхідніша, наприклад, в питаннях інклюзії”.

Григорій Баран – секретар Правління МФ “Відродження”: “МФВ вітає системні реформаторські кроки, які здійснює Міносвіти та, зокрема, зусилля, направлені на побудову активної освітньої спільноти, яка складається з державних службовців, викладачів та громадських активістів. Немає  жодних сумнівів з приводу того, що реформування системи освіти потребує підтримки і ми готові її надавати”.

Ми також мали своєрідний speed dating: блок міні-презентацій від освітніх громадських організацій, які повинні були вкластись у відведені 5 хвилин для пітчінгу своїх ініціатив та проектів. Освіторія, EdEra, Український інститут майбутнього, Smart Освіта, Про Світ, Empatia.Pro, EdCamp, Бачити серцем та GoGlobal представили аудиторії свої надзвичайні проекти, які вражають та надихають одночасно. Впевнені, що завдяки івенту команди розширять коло своїх однодумців, знайдуть партнерів та підтримку для майбутніх звершень.

Зворотній зв’язок від учасників однозначний – такі заходи потрібні та повинні відбуватись на регулярній основі, а ми з партнерами вже маємо ідеї для майбутніх зустрічей освітян. Тож, наступний Edu Date – неминучий! Слідкуйте за новинами!