GoLOCAL допомогли Луганському медичному університету придбати одну з найкращих статистичних програм світу

При підтримці GoLOCAL Луганський державний медичний університет зміг придбати чотири ліцензії статистичної програми SPSS — лідера серед світових програм такого профілю.

Ліцензії придбали в рамках грантової програми Уряду США, що спрямована на допомогу українським університетам, переміщеним унаслідок конфлікту на Сході України і в Криму. В жовтні 2019 року наша команда експертів залучила грант на реалізацію проекту «Надання підтримки переміщеному Луганському державному медичному університету», і придбання ліцензій SPSS для ЛДМУ — це ще один крок на шляху до модернізації університету.

Програма SPSS буде використовуватися як частина навчального комплексу ЛДМУ. Вона особливо допоможе студентам у вивченні таких дисциплін, як «Медична інформатика» та «Біологічна статистика», що лежать в основі доказової медицини. Вивчення статистики дасть майбутнім лікарям досвід правильного визначення діагнозу, а в майбутньому — проведення власних медичних досліджень.

Ось так про нову програму висловився Гончаров Віталій Вікторович, доцент кафедри медичної та біологічної фізики, медичної інформатики та біостатистики ЛДМУ:

«Статистика є потужним інструментом концентрації знань, адже медицина є перш за все наукою експериментальною. Можна лише побажати, щоб ця програма додала знань нашим студентам і вони стали сильними та кваліфікованими лікарями».

Новітня статистична програма буде також корисною і для наукових працівників університету. Для написання кваліфікованих наукових статей професорам часто доводиться працювати з великими об’ємами даних, а використання спеціалізованого програмного забезпечення дозволяє уникнути помилок при розрахунках. Більш того: можливість зазначити ліцензійний номер використаної програми відкриває науковцям ЛДМУ шлях до найпрестижніших міжнародних баз даних — таких як Scopus та Web of Science.

Закупівлю програми активно підтримував і ректор Луганського державного медичного університету, Ігор Володимирович Іоффе, який став одним із головних ідеологів проекту.

«Як практикуючий лікар з одного боку, та як адміністратор, професор з іншого, я чітко розумію важливість сучасних комп’ютерних програм в навчанні медиків та необхідність бути на одній хвилі зі світом, — зауважив пан ректор. — SPSS — це одна з цеглин, на яких буде зростати фортеця міцних знань студентів та молодих вчених ЛДМУ».

Для державного закладу «ЛДМУ» даний проект — це перша подія такого значущого рівня з часів переміщення з Луганську. На разі університет знаходиться в місті Рубіжне Луганської області та складається з 28 кафедр. Всього в ЛДМУ навчається понад 1 500 студентів; 400 з них — це іноземці, що приїхали в Україну отримувати більш якісні медичні знання.

Після закінчення карантину програма SPSS буде доступна в чотирьох комп’ютерних класах університету. Будь-хто із студентів зможе прийти до одного з класів та скористатися програмою після занять.

Нагадуємо, що ми вже розповідали про інші закупівлі для ЛДМУ в рамках грантової програми Уряду США. Ще в грудні 2019 року за підтримки команди GoLOCAL університет закупив понад тисячу книжок для університетської бібліотеки та кілька одиниць найсучаснішого обладнання для навчання.