GoLOCAL допомогли відкрити перший Центр підтримки технологій та інновацій в Донбасі

При підтримці GoLOCAL в Луганському державному медичному університеті відкрився Центр підтримки технологій та інновацій (ЦПТІ, або TISC — від «Technology And Innovation Support Center», міжнародної назви всіх подібних закладів).

Центр відкрили в рамках грантової програми Уряду США, спрямованої на допомогу українським університетам, переміщеним унаслідок конфлікту на Сході України і в Криму. В жовтні 2019 року наша команда експертів залучила грант на модернізацію університету, що продовжується до сих пір. Зокрема, центр підтримки технологій та інновацій дозволить науковцям ЛДМУ патентувати нові медикаменти та методи лікування, забезпечить охорону прав авторів-винахідників і просте управління цими правами.

«Українські вчені часто не знають, як правильно зареєструвати свої розробки, а тому пізніше втрачають на них права, — зазначив Цьвок Данило Романович, директор Укрпатенту з розвитку відносин в сфері інтелектуальної власності. — А ми між тим завжди раді допомогти та підказати, як саме оформити патент».

Крім своєї основної функції — реєстрації патентів, в Центрі підтримки технологій та інновацій на базі ЛДМУ зможуть допомогти винахідникам й в інших питаннях:

  • тут всіх бажаючих проконсультують, як правильно оформити і подати заявку на патент (в тому числі в електронному вигляді);
  • новачків-дослідників навчать, як шукати потрібну інформацію в безкоштовних або комерційних патентних базах даних, а також в технічних базах даних журналів;
  • розкажуть про інформаційні ресурси у сфері інтелектуальної власності та відповідне українське законодавство;
  • допоможуть розрахувати кількість ресурсів, необхідних для повного циклу розробки та впровадження інновації — починаючи з виникнення ідеї і аж до комерціалізації продукту;
  • перевірять розробку на унікальність, що допоможе винахідникам зрозуміти шанси на отримання патенту та конкурентоспроможність на ринку в порівняні з аналогами розробки.

 

«Нам радісно чути, що українські медики також проявляють інтерес до патентування, — зазначила Петрова Наталія Леонідівна, виконуюча обов’язки генерального директора Укрпатенту. — Адже ми майже завжди погоджуємо патентні заявки на медичні винаходи.  Дуже раді, давайте починати роботу».

Зазначимо, що центри підтримки технологій та інновацій — це спільний проект між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності. У листопаді 2018 року перший ЦПТІ відкрився на базі Національного офісу інтелектуальної власності в Києві. За наступні два роки в Україні створили більше 10 центрів підтримки технологій та інновацій, але ЦПТІ при Луганському державному медичному університеті став першим центром, що був заснований на Донбасі.

Також нагадуємо, що в квітні цього року ми вже розповідали про закупівлю чотирьох ліцензій статистичної програми SPSS, котрі також були придбані для ЛДМУ в рамках грантової програми Уряду США.