Туристичний кластер в Білій Церкві

 

Основна інформація

Статус: Триває

Цільовий регіон: Біла Церква

Період реалізації:
з листопаду 2016

Партнери

1. Всеукраїнська федерація роботодавців у сфері туризму України
2. Агенції стратегічного розвитку м. Біла Церква
3. Білоцерківська міська рада
4. Школа кластерних менеджерів Києво-Могилянської Бізнес Школи

Контакти

Володимир Глухов

Менеджер проекту, співзасновник
e-mail: v.glukhov@golocal-ukraine.com

ОПИС

 

Проблематика:

 

У Стратегії розвитку Білої Церкви до 2025 року сформульовано чотири ключові пріоритети: розвиток і зміцнення громадянського суспільства, сприяння підприємницькій активності, побудова системи сучасного ефективного управління та підвищення якості життя. У рамках посилення підприємницької діяльності одним із пріоритетів визначено сприяння об’єднанню підприємців у кластери, задля позитивного впливу на зростання економічного потенціалу міста.

 

Розвиток туристичного сектору часто стає рушійною силою для економічного росту міста, а також для покращення рівня життя у цілому, адже туристичний потік вимагає інвестування в інфраструктуру та підвищення якості послуг.

 

Як один з учасників розробки Стратегії, ГО «GoLOCAL» ініціювала створення Туристичного кластера в місті залучившись підтримкою партнерів.

Мета:

Популяризувати ідею створення кластерів з метою об’єднання зусиль бізнесу, громади та влади Білої Церкви та ініціювати створення туристичного кластера міста задля розвитку туризму та малого підприємництва, у тому числі шляхом залучення міжнародних та українських експертів.

Реалізація:

24 січня 2017 року ГО «GoLOCAL» та Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви провели зустріч на яку запросили представників готельно-ресторанного бізнесу, служб благоустрою міста та активної громадськості. Спікерами заходу виступили експерти з ЄС та України, які презентували концепцію туристичного кластера, продемонстрували моделі, що діють в світі, та запропонували подальші кроки для створення та розвитку туристичного кластера в Білій Церкві.

 

Запрошеними експертами були:

 

  • Гюнтер Фелінгер, експерт проекту ЄС з розвитку малого та середнього підприємництва (Австрія);
  • Тетяна Тимошенко, голова ради Всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму України (Україна);
  • Юлія Гуреєва, експерт з публічно-приватного партнерства, платформа розвитку публічного-приватного партнерства (Україна);

 

Базуючись на результатах соціологічного дослідження «Сучасний стан справ у туристичній галузі у місті Біла Церква за 2016 рік», а також ідеях та матеріалах представлених експертами і учасниками зустрічі, визначено подальші кроки розвитку туристичного сектору, а саме:

 

  1. Об’єднання зусиль усіх учасників, що впливають на розвиток сектору:
    1. HoReCa;
    2. Муніципальна влада;
    3. Заклади культури;
    4. Освітні заклади.
  2. Створення туристичного кластера, що допоможе структурувати роботу над розвитком напрямку.
  3. Створення умов для розвитку публічно-приватного партнерства, яке сприятиме позитивним змінам у різних галузях.

 

5 лютого 2017 року у Білій Церкві було проведено стратегічну сесію «Бізнес-Місто-Бренд», головною метою якої було залучення влади, бізнесу та громади до участі у процесі формування бренду міста. До участі було запрошено представників різноманітних сфер діяльності: міський голова Білої Церкви, депутати міської ради, керівники управлінь та відділів, дизайнери, архітектори, художники, підприємці, активісти, представники громадських організацій та багато інших. Всього стратегічну сесію відвідало більш як сто жителів та гостей Білої Церкви.

 

09 березня 2017 року, 33 представники від бізнесу, громадськості та влади підписали відкритий Меморандум про створення Туристичного кластера Білої Церкви.

 

23 березня 2017 року проведено перші установчі збори Туристичного кластера Білої Церкви на яких було обрану раду кластера, кластерного менеджера та прийняте рішення про реєстрацію кластера як громадської організації що матиме юридичний статус.

 

До ради кластера увійшло 7 представників бізнесу, 2 – від влади, 2 – від громадськості, що підкреслює активну позицію підприємців міста. Крім ради кластера створено Загальні збори кластера, які складаються з усіх підписантів Меморандуму. Даний орган буде затверджувати головні рішення, плани робіт та інші питання стратегічного характеру.

 

Наступні кроки:

 

  • визначити основні перепони на шляху розвитку сектору;
  • визначити привабливі для туристів об’єкти;
  • сформувати єдину базу інвестиційних пропозицій та проектів розвитку регіону;
  • створити план «брендінгу» регіону;
  • розробити комунікаційну стратегію;
  • провести інформаційну кампанію з просування регіону та об’єктів, що вже готові приймати туристів;
  • пошук додаткових ресурсів для розвитку галузі.

 

Результати

 

  1. У місті Біла Церква створено туристичний кластер;
  2. Меморандум про створення кластера підписало 33 представники від бізнесу, громадськості та влади.
  3. Обрано Раду кластера та створено Загальні збори.

 

Інформаційні матеріали

 

Відкритий Меморандум про створення Туристичного кластера Білої Церкви

 

Партнери