У Житомирі в міській раді відбулася зустріч з метою обговорення запровадження енергозберігаючих технологій

16 лютого 2016 р. у Житомирській міській раді пройшла робоча нарада з обговорення запровадження енергоефективних технологій у місті під головуванням заступника Міського голови Житомира Дмитра Ткачука та заступника Білоцерківського міського голови Валерія Гнатюка.

На нараді також були присутні Микола Костриця, директор Департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради, Борис Пахолюк, заступник директора Департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради, Кирило Томляк, директор компанії «КТ-енергія» та Володимир Глухов, менеджер проекту громадської організації «GoLOCAL».

Дмитро Ткачук повідомив, що у місті працює єдина система управління зовнішнім освітленням та світлофорами, що дозволяє віддалено керувати усіма електрощитовими в місті, контролювати їх справність та безпечний дорожній рух.

Він наголосив, що безпеці руху та якості міського транспорту приділяється особлива увага. У місті проведено комплексний аналіз пасажиропотоків та маршрутів громадського транспорту, вивчаються можливості оптимізації руху з метою зменшення навантаження на центр міста та уникнення дублювання в русі окремих маршрутів.

Валерій Гнатюк розповів про успішні проекти енергозбереження у Білій Церкві та про успіхи у налагодженні процесу сортування твердих побутових відходів міста, що сприяє збереженню навколишнього середовища. Він також запросив колег до міста з метою обміну досвідом.

Представники Житомирської міської ради розповіли про успішну реалізації проекту впровадження енергомоніторингу та енергоменеджменту в бюджетних установ міста та на прикладах довели доцільність запровадження аналогічних проектів в інших містах України. Наразі, зазначена система дозволяє в реальному часі здійснювати моніторинг використання енергоресурсів будь-якою бюджетною установою.

Колеги поділилися досвідом скорочення споживання енергоресурсів у бюджетних установах міста (ДНЗ № 63 м. Житомир) шляхом проведення робіт з його повної термомодернізації. Наразі в місті вже функціонує дитячий садок, у якому було проведено наступні роботи: утеплено фундамент, стіни та дах; замінено вікна; встановлено індивідуальний тепловий пункт з лічильником; встановлено геліосистему, що має забезпечувати садочок гарячою водою в неопалювальний період.

Володимир Глухов повідомив учасників про роботу громадської організації «GoLOCAL» та напрацьований досвід із залучення донорів до реалізації регіональних проектів розвитку.

Кирило Томляк поділилися практичним досвідом реалізації проектів енергозбереження з використанням котелень на відновлювальному паливі та навів успішний приклад такої котельні, яка функціонує в селі Іванівка, що в Київській області.

Підсумовуючи, хочеться відмітити високий рівень знань та активну позицію співробітників міських адміністрацій Житомира та Білої Церкви. З таким підходом до справи, громади згаданих міст вже найближчим часом відчують поліпшення якості надання громадських послуг.