ФОРУМ З ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

1 березня 2016 року у Києві пройшов Форум «Децентралізація – шлях до розвитку самоврядування», присвячений протидії корупції.

У ході форуму представники міжнародних організацій ділились своїми досвідом та знаннями у питанні подолання корупції. У своїх виступах представники Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, розповіли про наступне: генеральний секретар – Андрес Кіфер, про вплив самоврядування на розквіт регіонів, у контексті «Хартії місцевого самоврядування», яку Україна ратифікувала 15 липня 1997 року; директор офісу внутрішнього аудиту – Максиміліан Тішлер, про стандарти етики та заходи з протидії корупції, які впроваджені в органах місцевого самоврядування Австрії; його колега, координатор проекту «Сприяння розвитку місцевої демократії» – Гійом Паран, про досвід Ради Європи у подоланні корупції та про стандарти та інструменти, які при цьому використовуються. Про шляхи та інструментарій подолання корупції у ЄС розповів також програмний менеджер регіонального розвитку Представництва Європейської Комісії в Україні – Домінік Паппенхайм.

Українські ж спікери у своїх виступах відзначали деструктивний влив корупції на розвиток держави та про важливість впровадження ефективних методів боротьби з цим явищем. Серед промовців були: Перший заступник голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Максим Грищук, екс-голова СБУ, голова громадської організації «Антикорупційний рух» Валентин Наливайченко, Заступник голови Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Олександра Кужель.

Під час заходу Майкл Дракман, голова київського офісу Міжнародного республіканського інституту «IRI» (США) презентував соціологічне дослідження щодо проблеми корупції в Україні. За результатами дослідження, більш ніж 60% жителів України, вважають корупцію ключовою перешкодою на шляху розвитку держави та суспільства.

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin