GIZ тренінги з грантрайтінгу для енерго-менеджерів

 

Основна інформація

 

Статус: Завершено

 

Цільовий регіон: Україна

 

Період реалізації:

листопад 2019

 

Партнери

 

1. GIZ Ukraine

 

Контакти

Анастасія КЛІМІНА

Менеджер проекту
e-mail: a.klimina@golocal-ukraine.com

7-8 листопада експерти ГО «GoLOCAL» за підтримки проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», що впроваджується GIZ Ukraine за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) провели тренінг для енерго-менеджерів зі всієї України.

Тема тренінгу – написання грантів. У програмі одного дня – 4 насичені інформацією блоки, які охоплюють всі теми подачі грантових заявок. Розглянемо трохи докладніше?

Блок 1 включає в себе загальну інформацію про гранти – що, як, куди та навіщо?

Це теоретичний блок, який дає уявлення про те, що являють собою гранти, їхню структуру, основні вимоги, види грантів. Також окремо розглядаються грантодавці, типи донорів, проектна логіка (або як виглядає ваша заявка очима донора).

У блоці лектори також розповідають, де та як шукати грантові можливості, чому відповідність вимогам донора – це важливо, а ще дають практичні лайфхаки-правила заповнення заявок.
Особливу увагу приділили алгоритму подачі заявки, оскільки це – основа основ.

Розробка концепції проекту відіграє чи не найважливішу роль на вашому шляху до отримання гранту, адже це – ваш єдиний шанс і канал комунікації з донором, тож лектори докладно пояснюють, як з невирішеної проблеми дійти до готового підтриманого проекту.

У другому блоці семінару розповідаємо про всіх зацікавлених осіб та моніторинг проекту. Зацікавлені особи, цільова аудиторія та кінцеві бенефіціари – здається дуже схожі, але різні поняття.

Багато уваги експерти також приділили результатам та моніторингу проекту, адже без вимірювання результатів та розуміння реальної користі проекту можна вважати, що він не відбувся.

Всі бажають отримати гроші, але ніхто не хоче за них звітувати. Саме про це третій блок тренінгу. Правила оформлення кошторису, складання бюджету, фінансові ризики та неточно здійсненні розрахунки, все описується доволі докладно.

Інша частина блоку – інформаційна кампанія, а саме як ви плануєте доносити меседжі про проект цільовій аудиторії, які канали необхідно використовувати для досягнення найбільшої ефективності, які підводні камені можуть бути на вашому шляху до повноцінного висвітлення проекту. І звичайно, не потрібно забувати про донора – вони дуже люблять згадки про себе у всіх матеріалах проекту.

Останній блок, як кажуть, the last but not the least. Звітність. Страшне слово, яке, втім, не таке й страшне, коли знайомишся ближче. Звітність особливо важлива для донорів, тому її аж ніяк не можна ігнорувати, адже ви звітуєте перед грантодавцем, а він – перед урядом своєї країни. Тому зважайте на той факт, що донор – це не остання інстанція, а завершувати співробітництво на негативній ноті (читайте – без звіту) не потрібно нікому.

Кожний блок підкріпляється практикою – експерти підготували декілька завдань після кожної частини для більш ефективного засвоєння матеріалу.

Якщо Вам важко розібратись з вимогами донора самотужки – завжди можна звернутися по допомогу до експертів. Наша команда вже 5 років успішно залучає донорські кошти на реалізацію власних проектів, і має глибоку експертизу в питаннях грантового фінансування. Відтепер ми надаємо консультації стартапам, підприємцям та громадським організаціям, адже колись самі шукали такої  допомоги.

Для того, щоб отримати допомогу наших експертів, заповнюйте онлайн форму за посиланням https://cutt.ly/8eIAls4 і приходьте на консультацію!

Партнери