Вторсировина – як аргумент результативної взаємодії муніципалітету і громади

Ми продовжуємо розповідати про цікаві факти з розвитку сталої, або циркулярної економіки у світі. Наступні приклади демонструють результат мудрої політики міст стосовно використаних ресурсів та перетворення їх на нову цінність для громади.

Англія

Збір та відновлення надлишкового комп’ютерного обладнання в міста Дарем 

Кожні чотири роки місцева влада графства Дарем змінює комп’ютерне обладнання для своїх працівників, а це 1 800 одиниць техніки. Зазвичай це обладнання мусить бути утилізоване згідно певних технічних правил, тобто фактично викинуте. Зважаючи на цей факт, у 2012 міська влада вирішила ухвалити директиву, яка передбачала, що надлишкове комп’ютерне обладнання, яке перебуває на обліку державних органів і термін експлуатації якого збігає, має буде перероблене, або використане повторно.

Після цього рішення, та у результаті взаємодії з волонтерською організацією Triangle Ecycling, у місті стартувала ініціатива під назвою Computers 4 Kids.

Метою цієї ініціативи стала передача саме отих “старих” комп’ютерів, які б у звичайній ситуації просто були б списані та утилізовані, до місцевих громадських шкіл. У результаті, вихованці освітніх закладів отримали обладнання, яке було повністю оновлене та абсолютно придатне до повторного використання.

Тож окрім виконання зобов’язань відповідно до правил ЄС щодо WEEE (директива щодо відпрацьованого електричного й електронного обладнання), це не лише мінімізувало вплив на навколишнє середовище, зменшуючи відходи, а й допомогло громаді отримати доступ до дешевих комп’ютерів. І що вражає, ця ініціатива економить Даремському муніципалітету майже 34 000 євро на рік.