Нова перемога: наш проект “Нецінові критерії в публічних закупівлях” здобув номінацію у програмі EU Association Lab

На початку квітня проект “Нецінові критерії в публічних закупівлях”, над яким GoLOCAL разом з цілою командою експертів працювали 6 місяців, переміг в номінації “Найбільший вплив”/”The greatest impact” програми EU Association Lab.

Про проект

Сьогодні публічні закупівлі в Україні – це величезний ринок, де 27 тис. замовників щорічно проводять більше 1 млн. процедур на суму 700 млрд. грн. І лише 0,5% з них проходять з використанням нецінових критеріїв – показників ефективності, якості, екологічності та інноваційності товару чи послуги. Чому замовники не використовують нецінові критерії при закупівлях? Командою наших експертів було проведене опитування 10 тис. замовників і з’ясувалося, що вони просто не знають як це робити правильно. Саме так і народилася ідея створити простий електронний інструмент, який дозволить буквально у декілька кліків закупити ефективні, якісні та екологічні товари.

З таким “конструктором”, замість 5 днів важкої аналітичної праці закупівельник витрачатиме всього 5 хвилин своєї роботи. Швидко, легко і результативно.

 

Розробка конструктора

Для старту проекту було обрано 12 пілотних категорій за масовістю застосування – від ремонту доріг до закупівлі комп’ютерного обладнання та меблів. Для кожної з цих категорій було залучено фахових експертів, які розробили набори нецінових критеріїв із конкретними показниками. Ці критерії і стали базовим контентом електронного сервісу, який наразі інтегрований системою ProZorro та кабінетами замовників на комерційних майданчиках. Інструмент є дуже гнучким і зручним у користуванні, замовник може з легкістю обирати, додавати та видаляти критерії чи показники. Фіналізується процес у кабінеті замовника. І найголовніше, конструктор уже працює! Ознайомитися із роботою конструктора можна за посиланням nk.prozorro.ua.

 

Очікувані результати

Уже за два роки від старту проекту ми очікуємо, що довгострокова економія становитиме 14 млрд. грн. щорічно. Це стане реальністю завдяки збільшенню частки процедур сталих закупівель до 5%, а також дякуючи зростанню конкуренції та мотивації бізнесу із якісними та інноваційними товарами. Для прикладу, використання нецінових критеріїв при закупівлі одного лише паперу публічними організаціями збереже 145 тис. дерев та зекономить близько 100 млн. грн.

 

Команда

І звичайно, за розробкою цього унікального інструмента стоїть потужна команда досвідчених фахівців та експертів. Ми дякуємо за співпрацю та незабутній досвід Мінекономрозвитку, ProZorro, Команді підтримки реформ МЕРТ, Мінприроди, Transparency International Ukraine, GPA in UA та ВГО “Жива планета”. Реалізація проекту стала можливою завдяки GIZ та Advisory Fund for EU Association of Ukraine.

Попереду як завжди – найцікавіше!