DRIVE: Digital Research and Impact for Vulnerable E-Citizens

 

Період реалізації:
листопад 2022 – вересень 2023

ДОНОР

Luminate Fund

IDFI

КОНТАКТИ

Юлія Лідіч

Менеджерка проєкту
e-mail: y.lidich@golocal-ukraine.com 

Метою проєкту DRIVE є покращення якості життя цифрово вразливих груп громадян в Україні та Грузії шляхом їх залучення до цифрової участі в отриманні послуг, а також створення для цього потрібних умов, обізнаності та навичок.

В Україні 32 відібраним активістам\-кам та представникам\-цям громадських організацій було запропоновано роль цифрових амбасадорів і організовано навчання в межах 8 команд. Метод Design thinking, якому і навчав українські команди естонський експерт Маргус Клаар для написання пропозицій, враховував весь шлях користувача, забезпечуючи комплексну розробку послуг.

Важливим елементом програми й наближенням учасників\-ць до цільової аудиторії став компонент їх взаємодії з представниками\-цями цифрово-вразливих верств населення. Цифрові амбасадори допомогли 690-м вразливим особам пройти курс на платформі Дія.Цифрова!

В результаті було представлено 11 проєктів, з яких два пілотних проєкти отримали фінансування і були реалізовані:

1. «Платформа проти кібербулінгу»
Мета: Навчання та превентивні міри для підлітків віком 11–16 років та їхніх батьків щодо загроз кіберзалякування, використовуючи блогерів і платформу: https://stopcyberbullying.com.ua/ 
Результат:

  • Було долучено одинадцять блогерів, що перевищило початкову ціль у чотири.
  • Платформу відвідало 8200 осіб і 11 000 переглядів.
  • 21 ЗМІ опублікували інформацію про платформу.
  • Вийшла програма про протидію кібербулінгу на “Ранок Вдома”

2. «Цифрова трансформація педагогічних працівників Гощанської громади»
Мета: Вирішити проблему розриву в цифровій грамотності серед вчителів у громаді Гоща, переконавшись, що вони володіють необхідними навичками, щоб ефективно орієнтуватися в цифровому навчанні.
Результат:

  • Успішно проведено 15 тренінгів, які принесли безпосередню користь 207 вчителям із Гощанської громади.
  • Понад 50% учасників/-ць відчули покращення розуміння цифрових інструментів. 83% респондентів/-ок зазначили, що використовуватимуть результати навчання у повсякденному житті та професійній діяльності.
  • Організовано «Пікнік Цифрової грамотності» з 50 учасниками.


Результат проєкту було представлено на форумі в Естонії, присвяченому проблемам цифрової вразливості громадян серед представників 90-та країн світу!

Партнери