European Design Upgrade: Transnational Capacity Building (EDU) 2.0

 

Період реалізації:
липень 2021 – листопад 2021

 

 

ДОНОР

Український культурний фонд

 

 

КОНТАКТИ

Наталія Зінець

Менеджер проєкту
e-mail: n.zinets@golocal-ukraine.com

European Design Upgrade: Transnational Capacity Building (EDU) – амбітний освітній проєкт, спрямований на розвиток креативних індустрій, підтримку талановитих дизайнерів, митців та технологів, розроблений спільно із провідними експертами з Бельгії, України та Фінляндії.

 

 

EDU реалізується у партнерстві фонду Василя Хмельницького K.FUND, громадської організації GoLOCAL, інноваційно-технологічних хабів Brussels Creative у Бельгії та Urban Mill у Фінляндії; за підтримки Українського культурного фонду, інноваційних парків UNIT.City у Києві та Харкові.

В 2020 році проєкт зібрав близько 100 талановитих дизайнерів, митців та технологів, які прослухали онлайн-лекції та пройшли 5-денні хакатони, що проводились у партнерстві з UNIT.City. 7 найцікавіших концептів від кожної з країн-учасниць були представлені на міжнародній виставці Dutch Design Week в період з 17 по 25 жовтня 2020 року.

 

 

Від України були представлені такі проєкти:

  • ChangeABLE. Декоративні текстильні кавери на протези.
  • NanoRetention. Розробка міської системи збирання води з використанням природного гідрогелевого матеріалу – бактеріальної наноцелюлози.
  • Pink Glasses. Соціальний плакат на одязі, що надрукований фарбою, яка з’являється за певних умов.

 

Проєкт визнано одним з найуспішніших за час дії програми Креативна Європа 2014-2020 років.

В 2021 році European Design Upgrade пройшов відразу в двох містах України, Києві та Харкові. 80 українських дизайнерів були відібрані для навчання на оновленому міждисциплінарному курсі. Вони мали можливість відвідати творчі лабораторії дизайнерів та простір для стартапів NEST Hub в інноваційному парку UNIT.City, познайомилися з успішними українськими дизайнерськими стартапами, розробили власну креативну ідею за підтримки менторів проєкту; пройшли хакатони та презентували свої ідеї бізнес-середовищу.

 

 

Аудиторія відзначила по 5 найцікавіших проєктів в Києві та Харкові

Київ:

  • Маркетплейс “ДВІЧІ”: продаж залишків тканин та фурнітури з виробництв і від споживачів, реалізація продуктів вітчизняних sustainable дизайнерів, просвітницькі статті з вторинного використання та переробки.
  • Проєкт Nasinnya: розробка та створення колекції світильників з біоматеріалів та вторинної сировини.
  • Проєкт Art & Science Interaction: донесення важливих наукових проблем до населення через інструменти візуального мистецтва.
  • Проєкт “Дитяча креативна агенція”: залучення дітей до рекламних та дизайнерських розробок великих компаній.
  • Проєкт Cognosce te Іpsum: персоналізована колекція сантехніки зі зверненням до ідей людяності та природності.
  • Проєкт “Арт-колекція одягу Emotions”: налагодження порозуміння між людьми за допомогою одягу; привернення уваги до психоемоційних станів.

Харків:

  • Проєкт “Життя після розпакування”: трансформація використаного пакування в абажур лампи, вазу, іграшку чи інші декоративні вироби.
  • Проєкт Trash to Treasure: створення меблів та предметів інтер’єру із вторинної сировини.
  • Проєкт Digital Arts: створення виставки NFT-художників у вигляді голограм; просування діджитал-мистецтва, лекцій про діджиталізацію та повноцінне висвітлення теми NFT.
  • Проєкт City Art Object: перетворення стін міста Старобільська в артоб’єкти, поширення культури, цінностей, цікавих образів і міфів.
  • Проєкт “Органічний клей із медуз”: створення альтернативного матеріалу із медуз – клею, який можна використовувати в косметології та промисловості.

 

 

Оскільки навчальний курс пройшов успішну апробацію зі студентами профільних вищих навчальних закладів та отримав позитивний фідбек як від студентської аудиторії проєкту, так і викладачів, курс планується в подальшому доопрацювати для впровадження в українських навчальних закладах. Проєктом уже зацікавились Харківська академія дизайну та мистецтв, Київська академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, Економічний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, Інститут мистецтв Університету ім. Б. Грінченка, Факультет дизайну і реклами Київського національного університету культури і мистецтв, а також викладачі, які пройшли програму разом зі іншими учасниками.

Партнери