Донори та екосистема: кооперація для інноваційного розвитку

Понад 80 гостей з міжнародних організацій, посольств, бізнесу, грантових фондів, уряду – такою стала зустріч активних стартапів і гравців бізнес-екосистеми із представниками донорських організацій, яку організували GoLOCAL та UNIT.City.

Цей мітап проводився з метою обговорити актуальні виклики, що стоять перед українською інноваційною екосистемою, навести яскраві приклади того, що робиться в Україні та світі, а також для пошуку шляхів тісної взаємодії гравців та партнерів ринку.

Зустріч тривала кілька годин, учасники дискутували, обмінювалися ідеями та пропонували рішення. Врешті решт, кожен присутній погодився, що побудова екосистеми – процес довготривалий, тому очікувати дива і швидких результатів не варто. Разом з тим, це точно не повинно зупиняти стейкхолдерів, а навпаки, має стимулювати ще більш тісну взаємодію у побудові сильної бізнес екосистеми. Адже успіх приходить з наполегливістю.

На зустрічі директор GoLOCAL Ігор Комендо розповів, чому підтримка бізнесу в Україні є невід’ємною частиною розвитку екосистеми, та як Європа рухається сьогодні в цьому напрямку:

“Створення хабів та інкубаторів є сьогодні однозначним трендом у Європі, так само, як підтримка креативних інновацій та проектів, націлених на впровадження сучасних технологій. Це те – чого бракує Україні сьогодні, і саме на заповнення цієї ніши спрямований проект створення у Києві креативного хабу, який би став головною інноваційною платформою для розвитку молодих підприємців та креативних індустрій. Цей проект стане не лише потужною підтримкою молодих стартапів, але й важливим елементом фундаменту для розвитку та становлення ефективної бізнес системи в Україні”.

Ще одне важливе резюме івенту: залучення до процесу побудови екосистеми усіх стейкхолдерів – найважливіша вимога успіху. Не лише бізнес, держава і донори мають бути локомотивом змін, важливу роль тут відведено також вищим навчальним закладам, галузевим асоціаціям та громаді. Сильна бізнес екосистема можлива лише за умови гармонійного поєднання усіх “світів”, зведення до спільного знаменника попиту, пропозиції і інтересів ключових учасників ринку.

“Здорова бізнес екосистема це симбіоз постійного самовдосконалення, комунікації та дії. І цей процес є циклічним – він не має кінця, – підкреслив у своєму виступі Ігор Комендо. – Комунікація в реальному житті грає надзвичайно важливу роль у побудові стосунків в межах екосистеми, тому проведення подібних івентів має стати звичною практикою, а участь у них якнайширшого кола стейкхолдерів повинно бути завданням номер один”.

У фіналі зустрічі учасники домовилися продовжити спільну роботу над тим, щоб посилити взаємодію між гравцями екосистеми, долучати до процесу ще більше активних організацій та компаній, рухаючись у напрямку розвитку колаборативної моделі бізнес екосистеми.